akhav-20

posta ana sayfa ana sayfa ana sayfa iletişim

DÜNYANIN 17 ÜLKESİNDEN YABANCI GENÇLERİN TALASEMİ HASTALARI ZİYARETİ

DÜNYANIN 17 ÜLKESİNDEN YABANCI GENÇLERİN TALASEMİ HASTALARI ZİYARETİ

LİONS 118 R YÖNETİM ÇEVRESİ VE AKDENİZ KAN HASTALIKLARI VAKFI ORGANİZASYONU İLE ANTALYA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ ADEM TOLUNAY TALASEMİ MERKEZİNDE TALASEMİ HASTALAR ZİYARET EDİLDİ, HEDİYELER VERİLDİ, DOSTLUKLAR OLUŞTURULDU.

Dünyada tüm LİONS kulüplerinde düzenlenen Gençler arası değişim programı 54 yıldan beri devam etmektedir. Antalya’da düzenlenen kampa ABD, Almanya, Brezilya, Cezayir, Danimarka, Fransa, Finlandiya, Hollanda, İtalya, İsveç, İsviçre, Macaristan Makedonya, Meksika Norveç, Polonya ve Sırbistan olmak üzere 17 faklı ülkeden 24 genç katıldı. Antalya da 15 gün süre ile Türk ailelerle Antalyanın tanıımı için kampa alındılar. Kamp kapsamında sosyal etkinliklerde de bulunmak için, LİONS 118 R YÖNETİM ÇEVRESİ, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfına başvuruda bulundu. Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, ANTALYA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ Başhekimliği ve ADEM TOLUNAY TALASEMİ MERKEZİ sorumlu doktoru Doç. Dr. Erdal Kurtoğlu ve sorumlu hemşire Banu Türkmen ile gerekli görüşmeleri ve yazışmaları yaparak organizasyon planını yaptı.

Böylece yabancı gençler LİONS 118 R YÖNETİM ÇEVRESİ VE AKDENİZ KAN HASTALIKLARI VAKFI organizasyonu ile ADEM TOLUNAY TALASEMİ Merkezinde tedavi gören talasemi çiçeklerini de ziyaret ettiler.

Etkinliğe yabancı gençler yanında ANTALYA EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ Başhekimliği ve Adem Tolunay Talasemi Merkezi doktor ve hemşireleri ve Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Ülgüt, Deniz Lions kulübü başkanı Hakan Toksöz, 118 R Yönetim Çevresinden Eylem Akdölek, Kamp sorumluları Nazan Albayrak ve Gülay Bilgiç katıldı.
IMG_5319IMG_5295IMG_5283IMG_5278IMG_5275Konuk gençler, ülkelerinden getirdikleri hediyeler yanında, Antalya’nın geçim kaynaklarından olan kesme çiçek serasında kendi elleriyle kestikleri çiçekleri talasemili gençlere verdiler. Hem konuklar hem talasemili gençler hoşça bir gün geçirdiler ve gelecek için dostluk oluşturdular.