akhav-20

posta ana sayfa ana sayfa ana sayfa iletişim

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASMEK EĞİTİM SEMİNERLERİ I

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASMEK EĞİTİM SEMİNERLERİ

Talasemi Federasyonu, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği iş birliği ile, İç İşleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) nin yürüttüğü projede, 2012 yılında Antalya'nın "Kadın Dostu Kentler" arasında yer almasından dolayı kadınlarımızı, kan hastalıkları, talasemi ve demir eksikliği konusunda eğitim vermeyi planladık.

Kadınlara talaseminin yalnız kadınlardan geçmediğini, erkek ve kadınların hastalığı taşımada eşit olduklarını, kadınların bu hastalığı tanımaları konusunda farkındalık yaratarak, talaseminin en yoğun görüldüğü bu ilimizde hastalığı sıfırlamayı hedefledik..

Antalya Valiliği ve Halk Sağlık Müdürlüğü izni, Talasemi Federasyonu, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği iş birliği ile Antalya merkezinde belediyelere bağlı olarak hizmet eden toplum merkezlerinde kurs gören kadınlara eğitim planlanmıştır.

Proje başlangıcı olarak, Antalya Büyükşehir belediyesine bağlı toplum merkezlerinde (ASMEK) kurs gören kadınlara aşağıda ki program çerçevesinde Aralık ve Ocak ayında toplam 10 ASMEK kurs merkezinde 450 kadına BESLENME-KAN HASTALIKLARI-GENETİK VE TALASEMİ konusunda PROF. DR. DURAN CANATAN tarafından eğitim verilmiştir.

Eğitim olanakları Sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına, Kültür Dairesi Başkanlığına ve ASMEK kurs müdürlerine teşekkür ediyoruz.

Bilgilerinize sunulur, saygılarımızla

15.02.2013