akhav-20

posta ana sayfa ana sayfa ana sayfa iletişim

AKDENİZ KAN HASTALIKLARI VAKFININ KONUKLARI

Kazakistan Devlet Sanatçısı Ressam Dr.Onal Abiseva ve Norveç Sağlık Grubu Üyesi Oya Demirel, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Başkanı Prof.Dr.Duran Canatan'ı makamında ziyaret etti. Dr.Abiseva , Türkiye'ye sık sık geldiğini, Ankara'daçalışmalar yaptığını ancak ilk defa Talasemi konusunda Dünya Talasemi Kongresine davet edilmesi karşın geçirdiği kaza anedeni ile Antalya'ya gelemediği için çok üzgün olduğunu bildirdi. Kongreye gelebilseydim kongre boyunca uluslar arası katılımcı talasemililere hem resim eğitimi verecektim, hemde orada yaptığımızresimleri vakfa bağışlayarak gelir elde edilmesini sağlayacaktım. Bunu telafi etmek için, kendisinin Oya Demirel aracışığı ile başladığı resmin Akdeniz Kn Hastalıkları Vakfının gecesinde satılarak talasemi çocuklara katku yapmasından çok memnn olduğunu bildirdi. Bundan sonraki resim çalışmalarımında talasemi çocukların yararına resimler yapacağını bildirdi. Ayrıca dünya çapında ünlü Prof.Dr.Duran Canatan' Kazakistan Devleti adına ülkesine davet edeceğini, Kazakistanda kan hastalıkları ve talasemi konusunda konferanslar vermesini isteyeceğim dedi.

Prof.Dr.Duran Canatan'da Dr.Onal Abisevaya teşekkür ettikten sonra, vakıf ve talasemili hastalar adına şükran belgesi verdi. Azerbaycan'da yaptığı çalışmaların bir benzerinide Kazakistan'da yapmaktan mutlu olacağını bildirdi, amacımıza tüm Türki Cumhuriyetlerinde başta olmak üzere kalıtsal kan hastalıkları konularının çözümlemek konusunda yardımcı olmak dedi.

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfında sonra komuklarını Radyo Toros da yaptığı "SAĞLIK OLSUN" programında davet ettti. Programda Sağlık Turizmi üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Oya Demirel Norveç Sağlık Grubu olarak yaşlı turizm potansiyelinden ve Norveçten yıllardan beri getirdiği yaşı turistlerin Antalya'da memnuniyetlerinden bahsetti, özellikle geçen günlerde Norveçte yaşananların yüzyılın vahşetinden sonra psikolojik tedavi ve rehabilitasyon için bu yıl çok fazla Norveçlilerin geleceğini duyurdu.

Dr.Onal Abiseva hem Kazakistandaki sağlık politikasının anlattı hemde resim ve renklerin insan ruh sağlığına yararlarından bahsetti.

ONAL122
ONAL124
ONAL525