akhav-20

posta ana sayfa ana sayfa ana sayfa iletişim

16.GELENEKSEL TALASEMİ YILBAŞI EĞLENCE PROGRAMI

ANTALYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ADEM TOLUNAY TALASEMİ VE KAN HASTALIKLARI MERKEZİNDE KUTLANDI…

Talasemiden başka hiç bir hastalık yoktur ki, yaşam boyu hastaneye bağlı kalsın. Doğumda her bebek gibi sağlıklı, canlı ve gürbüz doğan bu çocuklar, ileriki aylarda solmaya başlar. İlk tanı konduktan sonra yaşam boyu takibe alınan bu çocuklara her üç-dört haftada bir kan vermek gerekir. Hastaneye geldiğinde rengi soluk, bitkin, halsiz ve huzursuz olan bu çocuklar oyuncaklara bile ilgi göstermez iken, kan verildikten sonra canlı, hareketli ve cıvıl cıvıl olup, oynamaya başlarlar. Çocukların canlanmasının anne-baba ve biz çalışanları nasıl mutlu ettiğini görmek gerekir, güneşte solmuş bir çiçeğin sulandıktan sonra canlanması gibi...
Talasemi Federasyonu, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği iş birliği ile, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Adem Tolunay Talasemi ve Kan Hastalıkları Merkezinde, 27 Aralık 2012 Perşembe günü saat 12:00 – 14:00 arasında 16.Geleneksel Talasemi Yılbaşı Eğlencesi düzenlendi.Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Kurtoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya ve yönetim kadrosu, Talasemi Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Erdal Kurtoğlu ve merkez yönetimi, Akdeniz Kan Hastalıkarı Vakfı başkanı Prof. Dr. Duran Canatan ve yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Kan Hastalıkları Derneği Umut Oruç ve yönetim kurulu üyeleri ve Merkezi yapan hayırsever Adem Tolunay’ın katıldığı organizasyona 80 civarında talasemili katıldı.

Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Ve Akdeniz Kan Hastalıkları Derneğinin düzenlediği yemekli müzikli eğlence programı ile gönüllerince eğlendiler ve kendilerine verilen sürpriz hediyelerini aldılar. Yeni Yıla hastalıklarının tedavisi konusunda yeni umutlarla girdiler.

Prof.Dr.Duran CANATAN

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı

16 -1
16 - 2
16 - 4
16 - 3